© 2018 - 2020 by Artur Kawa. Estrada Rzeszowska |  Tel: 48-503-008-989

 

Studio rejestracji dźwięku Estrada Studio jest wyjątkowym miejscem, które oferuje preferencyjne warunki korzystania. Początkujący twórcy, po spełnieniu określonych warunków, mogą skorzystać z oferty nieodpłatnie.  Estrada Studio jest projektem, który stanowi bezpośrednią kontynuację ambitnego projektu pn. Studia Dźwięków Pogranicza, który został zainicjowany przez Estradę Rzeszowską. Misją studia nagraniowego jest stworzenie warunków i ułatwienie dostępu młodym twórcom do przestrzeni i sprzętu, dzięki zaistnieją w branży muzycznej. Szansę na to stwarza oferowana przez nas możliwość profesjonalnej rejestracji ich własnej twórczości.

Nasze studio nagraniowe znajduje się w samym centrum Rzeszowa i oferuje do dyspozycji trzy sale wyposażone w profesjonalny sprzęt nagraniowy, dostrojone akustycznie oraz odseparowane od siebie.

  • sala do nagrań żywych, tzw. live room - największe pomieszczenie (30 m²) z ciekawym brzmieniem i kontrolowanym echem. Pomieszczenie udekorowane unikatowym malowidłem naściennym w ciepłych kolorach nawiązyjących do barw Estrady Rzeszowskiej przystosowane jest do przeprowadzania prób oraz koncertów kameralnych;

  • sala bezechowa, tzw. dead room - to niewielki pokój o doskonałych parametrach, przystosowany do bardzo precyzyjnych nagrań solowych wokalnych lub instrumentalnych. Doskonale sprawdza się także do nagrań audycji, podcastów itp.

  • sala realizacyjna, tzw. control room - to serce i mózg naszego studia. Tu znajdują się nasze najcenniejsze sprzęty nagrywające i tu także pracuje reżyser dźwięku.

 

Studio zostało poddane modernizacji w 2018 roku, dzięki czemu zyskało nową akustykę i wygłuszenia, a także znacznie rozbudowano możliwości sprzętowe i lokalowe. 

 

Warto podkreślić, że naszym celem nie było stworzenie studia konkurującego z podobnymi miejscami w Rzeszowie, jednakże nie zamykamy się na działania komercyjne.

Dla młodych twórców przygotowaliśmy także konkurs stypendialny, w ramach którego można stanąć przed szansą darmowego nagrania, które obejmuje aż 20 godzin studyjnych z realizatorem (w tym także miks i mastering nagranych materiałów). Ponadto laureaci konkursu będą mogli spróbować swoich sił podczas wydarzeń scenicznych organizowanych przez Estradę Rzeszowską.

Misja i idea

Do pobrania

Regulamin konkursu Free20

Regulamin studia

Wzór umowy koncertowej

Wzór umowy licencyjnej

 
 
 
 

 Kontakt 

Estrada Rzeszowska

studio nagraniowe

Estrada Studio

35-025 Rzeszów

ul. Jagiellońska 24

Tel: +48 17 853 80 04

Mob: +48 503 008 989

e-mail: studio@estrada.rzeszow.pl

Pracujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00

Godziny nagrań ustalamy indywidualnie.

  • Facebook
  • YouTube

Vyspa

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now