Misja i idea

Studio rejestracji dźwięku Estrada Studio jest wyjątkowym miejscem, które oferuje preferencyjne warunki korzystania. Początkujący twórcy, po spełnieniu określonych warunków, mogą skorzystać z oferty nieodpłatnie.  Estrada Studio jest projektem, który stanowi bezpośrednią kontynuację ambitnego projektu pn. Studia Dźwięków Pogranicza,

który został zainicjowany przez Estradę Rzeszowską. Misją studia nagraniowego jest stworzenie warunków i ułatwienie dostępu młodym twórcom do przestrzeni i sprzętu, dzięki zaistnieją w branży muzycznej. Szansę na to stwarza oferowana przez nas możliwość profesjonalnej rejestracji ich własnej twórczości.

pasek.png

Nasze studio nagraniowe znajduje się w samym centrum Rzeszowa i oferuje do dyspozycji trzy sale wyposażone w profesjonalny sprzęt nagraniowy, dostrojone akustycznie oraz odseparowane od siebie.

ikona studio.png

live

room

sala do nagrań żywych, to największe pomieszczenie (30 m²) z ciekawym brzmieniem i kontrolowanym echem. Pomieszczenie udekorowane unikato-wym malowidłem naściennym w ciepłych kolorach nawiązujących do barw Estrady Rzeszowskiej przystoso-wane jest do przeprowadzania prób oraz koncertów kameralnych.

ikona studio.png

dead room

sala bezechowa to niewielki pokój o doskonałych parametrach, przysto-sowany do bardzo precyzyjnych nagrań solowych wokalnych lub instrumentalnych. Doskonale spraw-dza się także do nagrań audycji, podcastów itp.

ikona studio.png

control room

sala realizacyjna stanowi serce i mózg naszego studia. Tu znajdują się nasze najcenniejsze sprzęty nagrywające i tu także pracuje reżyser dźwięku.

Estrada Studio

pasek.png

Studio zostało poddane modernizacji w 2018 roku, dzięki czemu zyskało nową akustykę i wygłuszenia, a także znacznie rozbudowano możliwości sprzętowe i lokalowe. 

 

Warto podkreślić, że naszym celem nie było stworzenie studia konkurującego z podobnymi miejscami w Rzeszowie, jednakże nie zamykamy się na działania komercyjne.

Dla młodych twórców przygotowaliśmy także konkurs stypendialny, w ramach którego można stanąć przed szansą darmowego nagrania, które obejmuje aż 20 godzin studyjnych z realizatorem (w tym także miks i mastering nagranych materiałów). Ponadto laureaci konkursu będą mogli spróbować swoich sił podczas wydarzeń scenicznych organizowanych przez Estradę Rzeszowską.

 
 
 

Nasza oferta i warunki korzystania

tlo pod tekst zaokraglone.png

Pomieszczenia naszego studia, to specjalnie zaadaptowane podziemia zabytkowej kamienicy, z dbałością o walory akustyczne. Są one wzajemnie od siebie odizolowane, dzięki czemu uzyskujecie możliwość wykonania najwyższej jakości nagrania. W zależności od Waszych potrzeb, oferujemy możliwość zarówno nagrania sesyjne jak i nagrania „na setkę”. Każdą z sal możecie także wynająć i przeprowadzić w nich próby, warsztaty i spotkania.

studio

nagrań oferta

ikona o nas 1.png
 • nagrania muzyczne wielośladowe dla solistów i zespołów

 • nagrania "na setkę" dla grup, kapel ludowych i zespołów śpiewaczych

 • nagrania muzyki do filmów, spektakli teatralnych itp.

 • rekonstrukcje dźwięku

 • redukcje szumów

 • korekcja brzmienia

miks &

mastering oferta

Miks

 • korekcja poziomów ścieżek

 • wyrównywanie poziomów

 • korekcja częstotliwości

 • dodanie efektów (pogłosy, atmosfery etc.)

 • liczba ścieżek do ustalenia

Mastering i remastering

 • obróbka materiału

 • korekcja częstotliwości

 • redukcja niepożądanych dźwięków (szumy, przydźwięki etc.)

 • normalizacja i kompresja

 • wysterowanie poziomów

 • dopasowania przerw między utworami

 • eksport materiałów do pożądanych formatów

tlo pod tekst zaokraglone.png

Oferujemy pracę zarówno na materiałach nagranych w naszym studio, ale również na zewnętrznych źródłach. Usługi te realizowane są w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu o odpowiedniej adaptacji akustycznej oraz najwyższej klasy sprzętach analogowych i cyfrowych. 

tlo pod tekst zaokraglone.png

Jeśli jesteś lektorem i chcesz rozpocząć z nami współpracę, skontaktuj się z nami. W chwili obecnej poszukujemy lektorów języków obcych. 

W naszej ofercie wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt i pomieszczenia. Daje to gwarancję jakości nagrań lektorskich, które można wykonać np. do reklam, jingli, filmów instruktażowych, aplikacji multimedialnych czy programów edukacyjnych. Pomożemy także w edycji nagranych materiałów poprzez usunięcie pomyłek, oddechów lub innych niepożądanych odgłosów.

nagrania

lektorskie oferta

Oferujemy nagrania lektorskie (głosy kobiece i męskie, j. polski) w najwyższej jakości wraz z edycją i ich masteringiem.

 

O szczegóły zapytaj mailem.

ikona o nas 1.png

postprodukcja

dźwiękowa oferta

tlo pod tekst zaokraglone.png

Po ustaleniu szczegółów oferujemy również usługi postprodukcji dźwięku do filmów i animacji. 

 

 Kontakt 

Estrada Rzeszowska

studio nagraniowe

Estrada Studio

35-025 Rzeszów

ul. Jagiellońska 24

Tel: +48 17 853 80 04

Mob: +48 512 070 465

e-mail: studio@estrada.rzeszow.pl

Pracujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00

Godziny nagrań ustalamy indywidualnie.

 • Biały Facebook Ikona
 • Biały YouTube Ikona